Maciej Jasko photo
Maciej Jasko

- 5 cze, 2023

Co to handicap azjatycki?

Handicap azjatycki to jedna z moich ulubionych strategii jako typera, z której często korzystam. To takie magiczne punkty (w przypadku piłki nożnej – magiczne bramki), które są dodawane lub odejmowane od ostatecznego wyniku. Ale co to handicap azjatycki? Już za 2 minuty będziecie wszystko wiedzieć o tym ciekawym rynku, którzy najlepsi bukmacherzy w Polsce oferują na swoich stronach internetowych.

Czym jest handicap azjatycki?

Jest wiele powodów, dla których warto stosować handicapy azjatyckie. Po pierwsze, dają nam one większy komfort i poczucie bezpieczeństwa, ponieważ jeśli coś nie pójdzie zgodnie z naszymi przewidywaniami, odzyskamy całość lub część postawionych pieniędzy. Ale to nie jedyna zaleta. Bardzo często handicapy azjatyckie posiadają niższe marże, co oznacza, że kursy są bardziej atrakcyjne. Na przykład, kurs na czyste zwycięstwo wynosi 1.72, podczas gdy kurs na handicap -0.5 to np. 1.80. To dokładnie ten sam zakład, ale dzięki handicapy możemy zarobić więcej w przypadku wygranej.

Rozumiem, że handicapy azjatyckie mogą wywoływać pewne pytania i wątpliwości. Widziałem już dziesiątki pytań w stylu „Jak zrozumieć handicap +1.25?„, „Co to oznacza -0.75?„, „Jeśli mam handicap +0.25 i mecz kończy się remisem, czy wygrywam?„, czy „Jakie są różnice między handicapem azjatyckim a europejskim?„. Dlatego przygotowałem dla was prostą tabelkę, która pomoże w zrozumieniu handicapy azjatyckie. Warto poświęcić trochę czasu na zgłębienie tej tematyki, ponieważ może to przynieść wiele korzyści i zwiększyć nasze szanse na sukces w zakładach sportowych.

co to handicap azjatycki?

Największy wybór handicapów azjatyckich możecie znaleźć u bukmachera STS, Fortuna oraz GOplusbet. Również marża na ten rynek jest znacznie niższa, w porównaniu do głównego marketu 1×2. Warto to mieć na uwadze, gdyż mniejsza marża u bukmachera = większe kursy dla typera = większe potencjalne wygrane.

Pamiętajcie – na naszych łamach prezentujemy tylko i wyłącznie bukmacherów, którzy działają legalnie w Polsce oraz posiadają Licencję Ministerstwa Finansów. Polecamy zobaczyć naszą listę legalnych bukmacherów w Polsce.

Autor

Maciej Jasko

29 Artykułów

Jestem entuzjastą iGamingu, a przede wszystkim zakładów sportowych online. Związany z branżą dziennikarską oraz bukmacherską od 2008 roku. Uwielbiam obstawiać niszowe ligi piłkarskie, gdzie moim rekordem wygranej było 19 tyś. PLN na kuponie AKO. Ponadto codziennie analizuje i przeglądam oferty bonusowe od operatorów zakładów online, gdzie staram się znaleźć najlepsze promocje o których dziele się na łamach naszego portalu Bukmacherskiezakłady.net