Piotr Florczykowski photo

Jak oceniamy bukmacherów online w Polsce

Na naszej witrynie prezentujemy oraz sprawdzamy bukmacherów online z Polski, stosując rygorystyczny system stworzony przez naszego założyciela i redaktora naczelnego, Macieja Jasko. Nasza metoda dostarcza informacji pozwalających zwiększyć szanse na wygraną i dokonywać świadomych wyborów bukmachera oraz czego unikać podczas pierwszych kroków z obstawianiem online, a ponadto dostarczamy nowinki ze świata iGamingu i nie tylko. Osoby w naszej drużynie posiadają wieloletnie doświadczenie ze świata obstawiania, digital-marketingu, social media oraz dziennikarstwa.

Nasz system recenzji bonusów 📑

Możesz zaufać naszemu systemowi recenzji, ponieważ sami testujemy bukmacherów, korzystając z prawdziwych kont, więc nasze recenzje opierają się TYLKO i WYŁĄCZNIE na prawdziwych doświadczeniach graczy.

Testując witryny, oceniamy aspekty, które naprawdę wpływają na rozgrywkę i szanse na wygraną, w tym protokoły bezpieczeństwa oraz czy dany bukmacher jest w 100% legalny w Polsce, procesy weryfikacji, doświadczenie użytkownika na platformie, dostawców płatności i szybkość transakcji, programy lojalnościowe, wysokość kursów oraz ilość dostępnych rynków oraz możliwości obstawiania, czy dany bukmacher posiada bet-builder oraz opcję cash-out, czyli wczesnej wypłaty środków przed zakończeniem obstawionego spotkania.

Proces recenzyjny bukmachera na naszej witrynie ✅

Wielu naszych ekspertów bukmacherskich sprawdza recenzje przed ich publikacją, w oparciu o szczegółowe zasady. Dzięki nim przekazujemy wyłącznie istotne i łatwo dostępne informacje. Poniżej prezentujemy proces recenzyjny na których opieramy naszą rzetelną ocenę:

 • 6 rygorystycznych czynników na które zwracamy szczególną uwagę, ocenianych i opisywanych w każdej recenzji
 • 3 specjalistów, którzy testują i recenzują bukmachera
 • 3 ekspertów, w tym nasz redaktor naczelny, Maciej Jasko, sprawdza recenzję bukmachera online przed każdą publikacją
 • 10-14 godzin testowania każdego bukmachera, którego recenzujemy
 • 8-10 godzin na tworzenie i sprawdzanie każdej recenzji kasyna
 • Od 100 PLN do 1000 PLN na przetestowanie i sprawdzenie każdej metody wpłat i wypłat u bukmachera, sprawdzając bezpieczeństwo płatności, szybkość i limity na zweryfikowanym oraz niezweryfikowany koncie
 • Około 500 PLN na sprawdzanie limitów zakładów na “egzotyczne ligi” oraz “egzotyczne zakłady”
 • Od 1 PLN do 100 PLN, aby skorzystać z promocji bukmacherskich i sprawdzić ich prawdziwą wartość, warunki i bezpieczeństwo.

Jak oceniamy bukmacherów ⁉️

 1. Sprawdzamy czy dany bukmachera posiada licencję Polskiego Ministerstwa Finansów
 2. Nasz zespół tworzy konto u bukmachera online, aby przetestować proces rejestracji.
 3. Każde z naszych kont sprawdzamy pod kątem efektywności oraz czasu trwania procesu aby uzyskać pełną weryfikację.
 4. Bukmacherów online testujemy na laptopach, tabletach i smartfonach, aby ocenić optymalizację mobilną, szybkość ładowania poszczególnych stron w najbardziej ruchliwych porach roku.
 5. Nasi eksperci sprawdzają wszelkie błędy i analizują grafikę, projekt i układ platformy.
 6. Sprawdzamy liczbę i różnorodność dostępnych meczy, w tym reputację dostawców oprogramowania na stronie bukmachera.
 7. Nasz zespół testuje wszystkie bonusy – stałe oraz okolicznościowe aby uzyskać pełny obraz jak bukmacher premiuje swoich nowych graczy.
 8. Analizujemy proces wypłat u bukmachera, wypłacając różne kwoty i oceniając dostępne opcje bankowe, szybkość przetwarzania wypłat, limity i wszelkie dodatkowe opłaty.
 9. Porównujemy wyniki naszych testów z naszymi standardami. Jeśli bukmachera spełnia nasze standardy, wykorzystujemy wszystkie zebrane informacje, aby stworzyć dokładne, kompleksowe i obiektywne recenzje.

Oceny najlepszych bukmacherów w Polsce 👁️‍

Oceniamy bukmacherów online w Polsce przy oparciu o standardowy system 6-czynnikowy. Nasi eksperci obliczają wynik od 3 do 5 w zależności od tego, ile naszych wymagań spełnia dany bukmacher w odniesieniu do konkretnego czynnika, np. wyboru bonusu, wysokości bonusów lub ilości dostępnych metod płatności. Bukmacherzy, którzy uzyskali 5 punktów w którymkolwiek z ocenianych przez nas obszarów = spełniają wszystkie nasze standardy jakości w tym konkretnym czynniku. Nie wymieniamy firm oferujących zakłady online, które uzyskały mniej niż 3 punkty w którymkolwiek z 6 czynników oceny.

Czynniki na których opieramy naszą finalną recenzję:
– dostępne bonusy oraz ich wysokość

– posiadanie licencji oraz ilość metod płatności

– wysokość limitów wpłat/wypłat oraz czas ich zatwierdzenia

– rodzaje kontaktu z działem obsługi oraz czas oczekiwania

– ilość rynków oraz wysokość kursów i prowizji bukmachera

– wygląd oraz optymalizacja strony www oraz aplikacji

Bonusy 🏆

Podczas oceny sekcji bonusowych zakładów sportowych online, sprawdzamy, czy jest ona wystarczająco zróżnicowana, aby każdy z nowych bądź obecnych gracz miał do wyboru ciekawą promocję czy to bonus startowych czy bonus okolicznościowy.

Bukmacherzy dostają od nas wysoką notę tylko i wyłącznie, jeśli bonusy mają nie rygorystyczne warunki obrotu oraz uczciwe i przejrzyste warunki.

Legalność i formy depozytu 🗳️

Bukmacherska firma zakładów sportowych online działa legalnie w Polsce tylko i wyłącznie gdy posiada licencję od Ministerstwa Finansów i to jest pierwszy aspekt, który weryfikujemy podczas redagowania naszych recenzji. Kolejną bardzo ważną kwestią jaką bierzemy pod uwagę jest ilość dostępnych metod płatności.

Limity oraz wypłaty 📈

Zawsze sprawdzamy podczas naszych testów jakie są limity wpłat oraz wypłat u poszczególnych bukmacherów. Dodatkowo oceniamy jak długo są one przetwarzane w przypadku chęci wypłaty środków od bukmachera na kartę bankowo / portfel elektroniczny.

Obsługa i czat na żywo 🙋‍♀️

Niezwykle ważna kwestią gdy dokonujemy nasz recenzji bukmacherów jest test kontaktu z działem obsługi. Sprawdzamy czy dana firma zakładów sportowych online posiada czat na żywo czy może jednak posługuje się botem AI albo czy tylko i wyłącznie kontakt z obsługą jest poprzez e-mail bądź telefon. Istotne dla nas jest również czy dział obsługi operuje 24/7 przez cały okrągły tydzień.

Kursy bukmachera oraz rynki 📊

Jako, iż wcześniej wspomnieliśmy o tym, że ZAWSZE otwieramy nowe konta u bukmacherów aby przetestować obsługę, czaty czy metody płatności – to i tak jednym z głównych czynników który bierzemy pod lupę jest wysokość kursów. Każdy kto miał styczność z bukmacherem wie, iż im większe kursy tym większe wygrane dlatego my na ten fakt zwracamy szczególną uwagę. Ponadto obliczamy oraz porównujemy ilość dostępnych rynków do obstawiania spośród wszystkich dostępnych firm w Polsce oferujących zakłady sportowe online i na tym bazujemy naszą finałową recenzję danego bukmachera.

Wygląd oraz intuicyjność 🔍

Gdy recenzujemy bukmachera online zawsze testujemy czy dana witryna nie zawiera błędów, sprawdzamy szybkość ładowania poszczególnych sekcji oraz stron. Zwracamy uwagę czy firmy z zakładami sportowymi online oferują jednocześnie opcję obstawiania z poziomu aplikacji mobilnej. Projekt musi być na wysokim poziomie, a nawigacja po platformie powinna być intuicyjna i płynna. Kolejny aspektem jest wygląd oraz czy dana platforma jest przyjazna dla użytkownika pod względem obsługi. Gdy powyższe punkty zostaną przez nas pozytywnie zweryfikowane – tylko wtedy jesteśmy w stanie przyznać 5 gwiazdek.

Wybór bukmachera według kategorii 🕵️‍♂️

Aby pomóc w znalezieniu najlepszej firmy oferującej zakłady sportowe online postanowiliśmy zrobić selekcję według poszczególnych kategorii, na które gracze zwracają największą uwagę.

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze rodzaje.

Według reputacji 💪

Czyli najkrócej mówiąc – według naszego rankingu bukmacherów, który z tygodnia na tydzień aktualizujemy. Tylko i wyłącznie po to aby nasi czytelnicy mogli dostać najlepszy oraz rzetelny spis bukmacherów w Polsce. Głównym i podstawowym czynnikiem jest oczywiście posiadanie polskiej licencji od Ministerstwa Finansów oraz to czy bukmacherzy stosuje szyfrowanie bezpieczeństwa tak aby środki gracza były w 100% chronione.

Według metod płatności 🏧

Nie od dzisiaj wiadomo, że w internecie i tak samo w biznesie bukmacherskim istnieje bardzo wiele różnych metod depozytu. Gdy wybieramy czołowych bukmacherów ze względu na konkretne formy płatności, takie jak nasz ranking zakładów bukmacherskich obsługujących Visa czy zestawienie buków z Mastercard, zapewniamy, że ich regulaminy płatnicze gwarantują, że operacje z wykorzystaniem Visa czy Mastercard są proste i komfortowe.

Jeśli chodzi o bukmacherów akceptujących Neteller oraz nasze zestawienie operatorów bukmacherskich z Skrill, analizujemy także, czy masz możliwość skorzystania z bonusów i dodatkowych przywilejów, dokonując wpłat za pośrednictwem tych portfeli elektronicznych.

Według bonusów za rejestrację 🎰

Nasi specjaliści selekcjonują i regularnie sprawdzają czołowych bukmacherów w Polsce, prezentując zestawienie najatrakcyjniejszych bonusów przy zakładaniu konta, gdzie można odkryć mnóstwo możliwości rejestracyjnych, takich jak bonus bez wpłaty, freebety przy zakładaniu konta oraz oferty bonusowe na start czy chociażby słynne obstawianie bez ryzyka.

Powyższe premie uznajemy za najbardziej korzystne, gdyż charakteryzują się niewielkimi wymaganiami odnośnie stawek, dużą wartością potencjalnych wygranych oraz niską ilością obrotu depozytu.

Recenzje i oceny naszych ekspertów 🏅

Przejrzyj początek każdej sekcji recenzji, aby poznać podstawowe fakty o każdym z bukmacherów. Są to krótkie akapity, w których opisujemy daną firmę oferującą zakłady sportowe online.

Poszukaj zalet i wad, które wskazujemy w naszych werdyktach, aby uzyskać dokładny pogląd o recenzowanym bukmacherze.

Zwróć uwagę na zalecenia zawarte przez naszych ekspertów. Udzielamy bezpłatnych profesjonalnych wskazówek, jak pokonać konkretne problemy lub jakie szczegóły wziąć pod lupę przy wyborze operatora zakładów bukmacherskich..

Dzięki temu uzyskasz zrównoważony obraz głównych mocnych i słabych stron witryny.

Korzystaj z naszych tabel porównawczych na początku naszych recenzji kasyn oraz w sekcji płatności. Porównania te pokazują, jak witryna radzi sobie w porównaniu z innymi podobnymi stronami bukmacherskim. Skorzystaj z naszych porównań, aby znaleźć najlepszych bukmacherów, które lepiej odpowiadają Twoim potrzebom i preferencjom.

Autor

Piotr Florczykowski

6 Artykułów

Jestem autorem i redaktorem tekstów, aktywnym w branży pisarskiej przez 12 lat. W ostatnim czasie skupiam swoje działania na tematyce sportu i szeroko pojętego igamingu. Dołączyłem do naszego zespołu w 2017 roku i głównie zajmuję się tworzeniem treści związanych z typowaniem i branżą bukmacherską. Moją specjalizacją jest przede wszystkim piłka nożna, ale interesuję się również MMA, boksem, koszykówką, a ostatnio także e-sportem, szczególnie League of Legends. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje zarówno pracę dla firm krajowych, jak i zagranicznych. Jestem pasjonatem obstawiania - pierwsze kuponówki wysyłałem w punktach naziemnych zaraz po ukończeniu 18. roku życia. Mam wykształcenie anglistyczne i doświadczenie w branży edukacyjnej i tłumaczeniowej. Prywatnie jestem fanem Manchesteru City.