Magda Żukowska photo
Magda Żukowska

- 18 gru, 2023

Grzegorz Braun zakłady bukmacherskie

Za nami bardzo gorący okres w polskim parlamencie, gdzie na początku Grudnia 2023 roku wotum zaufania nie otrzymał Mateusz Morawiecki, a nowym premierem zaprzysiężony został Donald Tusk. Jednak to nie o żadnym z ww. polityków było w ostatnich dniach najgłośniej, a w sejmowych kuluarach najczęściej padało nazwisko Grzegorza Brauna, którego polityczna przyszłość wisi na włosku. Czy krnąbrny poseł z Konfederacji straci immunitet oraz mandat po akcji z gaśnicą? Swoje przewidywania na tym polu zaprezentowali analitycy najlepszych legalnych bukmacherów w Polsce.

Grzegorz Braun gasi świece chanukowe w polskim parlamencie

12 grudnia 2023 roku na długo zapisze się na kartach historii polskiego parlamentaryzmu. Nie ma jednak pewności, że to właśnie takie wydarzenia chcielibyśmy pamiętać, natomiast co się stało, to się nie odstanie. Obrazki z Wiejskiej poszły w świat i są szeroko komentowane pod każdą szerokością geograficzną.

donald tusk

To był pracowity dzień w Sejmie. Rano swoje expose wygłosił Donald Tusk, następnie odbywała się dyskusja z pytaniami posłów nad kandydaturą nowego-starego premiera, a wieczorem miało odbyć się głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu. Trudy tego dnia dały się jednak dość mocno we znaki posłowi Konfederacji Grzegorzowi Braunowi, który postanowił nieco urozmaicić monotonną rzeczywistość.

Jak pomyślał, tak zrobił, a echa jego działań były w następnych dniach komentowane właściwie pod każdą szerokością geograficzną świata. Otóż Braun postanowił zakłócić odbywające się na sejmowym korytarzu uroczystości poświęcone żydowskiemu świętu Chanuki i zgasił palące się tam świece gaśnicą proszkową!

Jak swoje zachowanie wytłumaczył poseł Braun? Jego zdaniem uroczystość, którą zakłócił nie miała charakteru religijnego, lecz… satanistyczny.

Wysoka Izbo, nie może być miejsca na akty rasistowskiego, plemiennego, dzikiego talmudycznego kultu w Sejmie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Nie jesteście państwo świadomi przesłania, treści tego aktu zwanego niewinnie świętami Chanuka. Przypisano mi pobudki rasistowskie, podczas gdy ja właśnie przywracam właśnie stan normalności i równowagi, kładąc kres aktom satanistycznego, talmudycznego, rasistowskiego triumfalizmu, bo takie jest przesłanie tych świąt

Grzegorz Braun

Grzegorz Braun odpowie za swoje czyny

Wyczyn Grzegorza Brauna jest od kilku dni szeroko komentowany nie tylko w Polsce, ale i (niestety!) na całym świecie. Poseł Konfederacji nie uniknie jednak odpowiedzialności za swój występek, a pierwsze konsekwencje nałożyło na niego Prezydium Sejmu.

Na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej Marszałek Sejmu Szymon Hołownia poinformował o karze, jaka spotka Brauna. Otóż poseł został wykluczony z obrad Sejmu, a także straci połowę uposażenia za kolejne trzy miesiące oraz 100% diety poselskiej za pół roku z góry. Czy takie konsekwencje powstrzymają Grzegorza Brauna przed wywoływaniem kolejnych skandali? Znając jego krewki temperament można szczerze wątpić w taki scenariusz, natomiast nigdy nie warto mówić nigdy.

Grzegorz Braun zakłady bukmacherskie Betfan

Ostatnie aktywności posła Brauna były szeroko komentowane w mediach, nie tylko tych stricte informacyjnych zajmujących się na co dzień polityką. Afera z gaśnicą urosła do tak sporych rozmiarów, że powstało na jej temat mnóstwo memów (często całkiem zabawnych), a kwestia przyszłości Grzegorza Brauna pojawiła się nawet w ofercie zakładów bukmacherskich.

Obok takiego wydarzenia obojętnie nie mogli przejść analitycy ustalający kursy bukmacherskie dla firmy Betfan. Serwis słynie z ciekawych, a niekiedy nieco kontrowersyjnych zakładów specjalnych, dlatego rynki dotyczące przyszłości Grzegorza Brauna nie mogły nie znaleźć się w ofercie tego operatora. Zdaniem oddsmakerów Betfan poseł Konfederacji niemalże na pewno straci immunitet przed końcem 2024 roku (kurs 1.05), natomiast sporą niespodzianką byłaby utrata mandatu posła (kurs 3.00).

Grzegorz Braun – kursy bukmacherskie Betfan

Zakłady Betfan

TAK NIE
Grzegorz Braun straci mandat poselski do końca 2024 roku 3.00
Grzegorz Braun straci immunitet poselski do końca 2024 roku 1.05 7.75
Kursy bukmacherskie Betfan z dn. 17.12.2023

Bylibyście w sporym błędzie sądząc, że analitycy Betfan na tym poprzestali. Kolejny zaproponowany przez nich rynek zakładów dotyczy kolejnej potencjalnej afery z udziałem Grzegorza Brauna, a oddsmakerzy zastanawiają się, jaka będzie następna rzecz podpalona przez posła na terenie Sejmu.

Aktualnym faworytem jest papieros na sali posiedzeń (kurs 3.00) oraz raca (kurs 7.50). Nie brakuje również nieco bardziej ekstrawaganckich propozycji jak petarda (kurs 25.00), czy chociażby ognisko (kurs 50.00). Dostępne warianty to także mina lądowa (kurs 500.00) oraz… bomba atomowa (kurs 999.00), natomiast kursy Betfan na szczęście sugerują, że nie są to do końca realne warianty.

Następna rzecz jaką Grzegorz Braun odpali w Sejmie

Zakład Betfan

Kurs Betfan

Papieros na sali posiedzeń 3.00
Raca 7.50
Petarda 25.00
Sztuczne ognie 30.00
Ognisko 50.00
Granat odłamkowy 112.00
Mina lądowa 500.00
Bomba atomowa 999.00
Kursy bukmacherskie Betfan z dn. 17.12.2023

Zakłady specjalne to znak rozpoznawczy bukmachera Betfan, a międzynarodowa oraz polska scena polityczna bardzo często pojawia się w przewidywaniach analityków tej firmy. Najlepszy dowód macie poniżej, natomiast jest to tylko drobna cząstka tego, co czeka Was na oficjalnej stronie bukmachera Betfan.

  • Grzegorz Braun zostanie strażakiem do końca 2024 roku – Kurs 99.80
  • Grzegorz Braun opublikuje zdjęcie w mundurze strażackim do końca 2024 roku – Kurs 9.98
  • Grzegorz Braun drugi raz użyje gaśnicę w Sejmie do końca 2024 roku – Kurs 11.20
  • Łukasz Mejza straci immunitet – Kurs 1.60
  • Do 31.03.2024 roku przedstawiciel PiS zostanie wybrany wicemarszałkiem Sejmu – Kurs 2.80

betfan tv

Bukmacher Betfan informacje i bonusy

Firma bukmacherska Betfan zadebiutowała na polskim rynku w 2019 roku i od tamtej pory krok po kroku buduje swoją silną pozycję w branży. Znakiem rozpoznawczym tego operatora są znakomite zakłady specjalne, w których obstawiać możecie perypetie z udziałem gwiazd showbiznesu, celebrytów oraz polityków. Niespodzianka czeka rzecz jasna na nowych klientów Betfan. Tuż po rejestracji konta gracza do Waszej dyspozycji będzie bonus 200% od depozytu, oznaczający w praktyce potrojenie kwoty pierwszej wpłaty, a do zgarnięcia jest dodatkowe 300 PLN na grę w Betfan.

betfan bonus na start

Grzegorz Braun zakłady bukmacherskie STS

Bukmacher STS słynie nie tylko z doskonałych zakładów stricte sportowych, ale nie stroni również od rynków specjalnych. Nie wierzycie? Wystarczy odwiedzić sekcję POLITYKA na stronie bukmachera, gdzie znajdują się m.in. kursy dotyczące przyszłości Grzegorza Brauna. Zdaniem analityków STS poseł wypełni mandat posła do końca trwającej kadencji Sejmu, lecz z drugiej strony początkiem stycznia powinien stracić immunitet poselski (kurs na TAK wynosi 1.60).

Grzegorz Braun kursy bukmacherskie STS
Zakład STS TAK NIE
Poseł Braun zostanie pozbawiony mandatu poselskiego w czasie trwania Sejmu X kadencji 2.01 1.70
Poseł Braun zostanie pozbawiony immunitetu do 12.01.2024 1.60 2.16
Kursy bukmacherskie STS z dn. 15.12.2023

Zakłady na Grzegorza Brauna to nie jedyne kursy polityczne dostępne w ofercie bukmachera STS. Typować można również polityczną przyszłość Donalda Tuska oraz Krzysztofa Bosaka, a pełna oferta zakładów dostępna jest na stronie STS oraz w aplikacji mobilnej bukmachera.

  • Krzysztof Bosak przestanie być wicemarszałkiem Sejmu do 12.01.2024 – Kurs 1.50
  • Donald Tusk przynajmniej do 1 stycznia 2026 roku pozostanie Premierem rządu RP – Kurs 1.75
  • Donald Tusk w 2024 roku zostanie przewodniczącym Komisji Europejskiej – Kurs 8.00

Bukmacher STS informacje i bonusy

Bukmacher STS to żywa legenda i jeden z liderów polskiego rynku zakładów sportowych. Firma oferuje zakłady swoim klientom od ćwierć wieku, a jej popularność wśród graczy wynika m.in. ze sponsorowania polskiego sportu (STS jest partnerem chociażby reprezentacji Polski oraz Rakowa Częstochowa).

sts sponsorem reprezentacji

Na atrakcyjną paczkę bonusów powitalnych mogą liczyć nowi klienci bukmachera STS. Rejestracja z kodem promocyjnym STSBZ jest równoznaczna z dostępem do pakietu na start o wartości 1660 PLN. W jego skład wchodzą m.in. premie po każdym z trzech depozytów, a także zakład bez ryzyka, dzięki któremu można odzyskać środki przegrane na pierwszym kuponie.

sts promocja powitalna

Grzegorz Braun zakłady bukmacherskie Fuksiarz

Nad przyszłością Grzegorza Brauna pochylić postanowili się także analitycy bukmachera Fuksiarz, którego znakiem rozpoznawczym jest powitalny cashback bez obrotu. Ich zdaniem poseł Konfederacji straci immunitet przed 12 stycznia 2024 roku (kurs 1.70), natomiast raczej nie pożegna się z mandatem w trwającej kadencji Sejmu (kurs na NIE – 1.70).

Grzegorz Braun – kursy bukmacherskie Fuksiarz

Zakład Fuksiarz

TAK NIE
Poseł Braun zostanie pozbawiony mandatu poselskiego w czasie trwania Sejmu X kadencji 2.00 1.70
Poseł Braun zostanie pozbawiony immunitetu do 12.01.2024 1.70 2.00
Kursy bukmacherskie Fuksiarz z dn. 15.12.2023

Jeśli uważacie się za ekspertów od zakładów politycznych, to firma Fuksiarz oddaje w Wasze ręce sporo ciekawych rynków. Kilka przykładowych kursów prezentujemy poniżej, a po pełną ofertę warto odwiedzić oficjalną stronę bukmachera.

  • Krzysztof Bosak przestanie być wicemarszałkiem Sejmu do 12.01.2024 – Kurs 1.60
  • Dojdzie do przedterminowych wyborów parlamentarnych – Kurs 2.80

Bukmacher Fuksiarz promocje

Bukmacher Fuksiarz to firma z najkrótszym stażem spośród trójki ww. operatorów. Twarzą serwisu jest popularny dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski, a sam bukmacher jest oficjalnym partnerem hiszpańskiej La Liga na Polskę. Ta ostatnia wiadomość to doskonała informacja z perspektywy ekspertów od typowania meczów z udziałem Roberta Lewandowskiego, Jude’a Bellinghama i Antoine’a Griezmanna. W ramach współpracy z hiszpańską ekstraklasą Fuksiarz oferuje bowiem swoim klientom cashback bez limitu na przegrane kupony na La Liga. Każdego dnia odzyskać można część środków przegranych na kuponie, maksymalny cashback bonus to 200 PLN, a bukmacher w żaden sposób nie limituje dostępu do promocji (czyli można z niej skorzystać nawet 10 razy dziennie!).

fuksiarz cashback

Nowi klienci Fuksiarza mogą z kolei obstawić premierowy zakład bez ryzyka. W przypadku niepowodzenie bukmacher zwróci im połowę przegranej stawki aż do 500 PLN, a bonus nie wymaga obrotu i można go natychmiast wypłacić. Z kolei użytkownicy aplikacji mobilnej Fuksiarza mogą liczyć na najwyższy tego typu freebet w Polsce o wartości 50 PLN.

fuksiarz bonus na start

Lista afer z udziałem Grzegorza Brauna

Czy ostatnie zamieszanie z gaśnicą na sejmowym korytarzu to pierwsza tego typu kontrowersja z udziałem posła Konfederacji? Niestety nie, Grzegorz Braun od lat słynie ze skrajnie prawicowych poglądów, a jego znakiem rozpoznawczym jest to, że jeśli angażuje się w jakąś kwestię, to jeńców zazwyczaj nie bierze. Tak było chociażby w styczniu 2023 roku, kiedy to Braun w ramach “interwencji poselskiej” wyrzucił z krakowskiego sądu… choinkę. Dlaczego? Posłowi Konfederacji nie przypadły do gustu wiszące na drzewku bombki pomalowane na barwy Unii Europejskiej, Ukrainy oraz ruchów LGBT.

Wcześniej, bo w 2021 roku Grzegorz Braun… groził śmiercią ówczesnemu ministrowi zdrowia Andrzejowi Niedzielskiemu. Zdaniem kontrowersyjnego posła Niedzielski źle zarządzał pandemią, a poniższe słowa Brauna nie wymagają raczej szerszego komentarza.

W maju 2023 roku z kolei Grzegorz Braun w dość osobliwy sposób przerwał wykład profesora Jana Grabowskiego w Niemieckim Instytucie Historycznym. Braun wyrwał z rąk profesora mikrofon, który następnie zniszczył, ucierpiał również głośnik. Zobaczcie sami..

Widzicie zatem jak na dłoni, że powiedzieć, że z Grzegorzem Braunem nie ma nudy, to nic nie powiedzieć! Znając życie afera z gaśnicą to nie ostatnia kontrowersja z udziałem posła Konfederacji, a kolejne mniejsze lub większe skandale są tylko kwestią czasu.

FAQ – najczęściej zadawane pytanie o Grzegorzu Braunie

To urodzony w Toruniu prawicowy polityk, poseł na Sejm IX i X kadencji. W 2015 roku bez powodzenia startował w wyborach prezydenckich, a jego znakiem rozpoznawczym są kontrowersyjne happeningi, w trakcie których bardzo często dochodzi do większych lub mniejszych skandali.

Oczywiście, że tak, natomiast warunkiem jest rejestracja profilu gracza na stronie operatora posiadającego polską licencję Ministerstwa Finansów. Komplet takich firm odnajdziesz w naszym rankingu legalnych bukmacherów.

Jeśli chodzi o zakłady specjalne dotyczące showbiznesu, celebrytów oraz polityki, to w naszej opinii polskich konkurentów daleko w tyle pozostawia bukmacher Betfan, którego twarzą i ambasadorem jest Mariusz Pudzianowski.

Autor

Magda Żukowska

8 Artykułów

Od dłuższego czasu aktywnie uczestniczy w zakładach bukmacherskich i zgromadziła już wiele wygranych kuponów, z rekordową wygraną 29 tyś PLN. Jest prawdziwą specjalistką w dziedzinie bonusów bukmacherskich, z łatwością analizuje regulaminy promocji o których dzieli się z naszymi czytelnikami. Szczególnie pasjonuje się piłką nożną oraz tenisem, choć nie pogardza również oglądaniem NBA i zamagań e-sportowych.